Podnośnik masztowy do wynajęcia w Sun-dra Lift

Od ponad 10 lat zajmujemy się wynajmem maszyn budowlanych, podnośników, wózków widłowych, ładowarek teleskopowych, a od niedawna również minikoparek.

W ofercie posiadamy kilka rodzajów podnośników, w zależności od potrzeb i specyfiki pracy klienta. Powszechnie znane są podnośniki nożycowe oraz przegubowe. Na szczególną uwagę zasługują jednak podnośniki masztowe.

Czym charakteryzuje się podnośnik masztowy?

Główną cechą podnośników masztowych jest ich niewielki rozmiar. Maszyny dostępne w Sun-dra Lift mają wysokość podnoszenia około 8m, co daje 10 metrów wysokości roboczej. Maksymalny udźwig podnośników masztowych to 200 kg - wynika to ze specyficznej budowy. Za niewielkimi wymiarami transportowymi idzie też stosunkowo niewielka waga. Dla przykładu, masa własna podnośnika JLG Toucan 10E to nieco ponad 2900 kg, a wynajmowanej maszyny Haulotte Star 10 - 2600 kg. Podnośniki masztowe które posiadamy w naszej flocie do wynajęcia, napędzane są elektrycznie.

W jakich pracach sprawdzą się podnośniki masztowe?

Na platformie podnośnika masztowego mogą znajdować się maksymalnie 2 osoby, nieprzekraczające razem z osprzętem 200 kg. Wysokości robocze wynajmowanych przez nas podnośników to 10 metrów. Idealnie sprawdzą się do wszelkich prac w trudno dostępnych miejsca, do prac niewymagających większej wysokości. Szerokość podnośników masztowych to 1 m, a wysokość nie przekracza 2 metrów, więc zmieszczą się prawie wszędzie. Mały rozmiar podnośników będzie szczególną zaletą w przypadku robót wykonywanych w niewielkich halach lub budynkach, również nieposiadających dużego, specjalistycznego wejścia.  Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie dysponujemy dużą przestrzenią roboczą, jak korytarze, wąskie hole i przejścia.  Układ kosza- tzw. maszt pozwala na wygodną pracę przede wszystkim przy ścianach oraz słupach. Wygodną pracę przy sufitach umożliwia uniesienie kosza ku górze, a wysięg boczny około 3 metrów (w zależności od modelu) pozwala sięgnąć w trudnodostępne miejsca. Podnośniki masztowe to maszyny z napędem elektrycznym i na niebrudzących kołach (o rodzajach kół przeczytasz tutaj), więc idealnym rozwiązaniem jest wynająć je do prac wewnątrz budynków.

Podnośnik masztowy warto więc wynająć do prac remontowych, porządkowych, montażowych, instalatorskich na halach, w budynkach czy innych zadaszonych pomieszczeniach. Podnośniki masztowe dzięki swoim specyficznym cechom sprawdzą się doskonale, nie zajmując wiele miejsca, pozwolą wykonać prace na wysokości na najwyższym poziomie- albo chociaż na poziomie 10 metrów. 😉

 Skontaktuj się z naszym doradcą, który pomoże wybrać odpowiedni model podnośnika do Twoich potrzeb. 

Przeczytaj też:

 

SUN-DRA Lift Grzegorz Dragan

Adres: ul. Poznańska 29k, 59-220 Legnica

NIP: PL6912499363

REGON: 021980806

+48 513 767 514

Search