Dlaczego wynajem maszyn budowlanych to dobre rozwiązanie?

Dlaczego wynajem maszyn budowlanych to dobre rozwiązanie?

Zakup maszyny budowlanej wiąże się z dużymi kosztami. Dlatego przedsiębiorcy często decydują się na wynajem maszyn, takich jak podnośniki do pracy na wysokości czy ładowarki teleskopowe. Jakie jeszcze zalety wiążą się z wynajmem?

Podnośniki i ładowarki teleskopowe na wynajem - niskie koszty

Podnośniki i inne maszyny do pracy na wysokości są użytkowane w konkretnych sytuacjach, np. w celu przeprowadzenia instalacji. Zatem jeśli maszyna nie będzie wykorzystywana na co dzień, warto rozważyć decyzję o wynajmie. Jakie są korzyści finansowe?

1. Niskie koszty użytkowania maszyny

Przedsiębiorca nie naraża firmy na koszty związane z zakupem, jak również te wynikające z obowiązków właściciela. W SUN-DRA Lift dbamy o przeglądy i serwis wynajmowanych maszyn - koszty leżą po naszej stronie! Natomiast opłaty związane z wynajmem można wskazać jako koszty prowadzenia działalności.

2. Transport po stronie firmy wynajmującej

Wynajem maszyny budowlanej jest możliwy w każdej chwili, bez zbędnych formalności. Maszyna jest transportowana we wskazane miejsce. To kolejny atut, zwłaszcza w sytuacji, gdy firma działa na terytorium całego kraju. Samodzielny transport maszyny może generować koszty dużo większe, aniżeli wynajem od firmy działającej w pobliżu.

3. Wynajem maszyn względem potrzeb

Wynajem maszyn pozwala na dobór sprzętu potrzebnego na konkretnym etapie prac. W przypadku wyboru maszyny zbyt niskiej lub niedostosowanej pod innym względem - można ją bezproblemowo wymienić na odpowiednią. Z kolei decyzja o zakupie maszyny wiąże się z koniecznością zakupu kolejnej, gdy parametry okażą się niedopasowane względem aktualnych wymagań. 

4. Wynajem krótkoterminowy czy długoterminowy

Długoterminowy wynajem maszyn z pewnością jest opłacalny, gdy prace muszą potrwać nieco dłużej. Atutem jest między innymi niska cena, która wiąże się z niższym kosztem transportu. Dużo bardziej opłacalny jest roczny wynajem maszyny transportowanej jeden raz niż wynajem i transport maszyn dwa razy w miesiącu. Zaletą długoterminowego wynajmu maszyn jest także dostępność maszyny na miejscu o każdej porze - np. w razie awarii linii produkcyjnej czy też w przypadku konieczności wymiany oświetlenia. W takich sytuacjach nie warto tracić czasu na poszukiwania!

Z kolei krótkoterminowy wynajem maszyn jest korzystny w przypadku prac jednorazowych. Wynajmowana maszyna jest gotowa do użycia w ustalonym terminie. Możliwy jest również wynajem maszyny wraz z operatorem, który w sposób profesjonalny wykona potrzebne prace.

Jak wybrać dobrą ofertę wynajmu maszyn budowlanych?

Aby w pełni skorzystać z atutów wynajmu, warto zwrócić uwagę na firmy oferujące szeroki asortyment maszyn. Dzięki temu maszynę budowlaną można w każdej chwili wymienić, zależnie od zmieniających się potrzeb. Na przykład podnośnik teleskopowy sprawdzi się w trakcie prac na dużych wysokościach i w trudnych warunkach, ze względu na duży wysięg i opcję obrotu ramienia. Natomiast podnośniki nożycowe odznaczają się wielofunkcyjnością i łatwością w użytkowaniu. Wśród maszyn do pracy na wysokości wyróżniają się także podnośniki przegubowe - maszynę można umiejscowić bezpośrednio nad obiektem.

W przypadku wynajmu podnośników możliwy jest dobór maszyny odpowiednio względem wymaganej wysokości lub udźwigu. Klient zyskuje także opcję zmiany podnośnika spalinowego na elektryczny lub odwrotnie. Podnośnik elektryczny sprawdzi się we wnętrzu obiektu, ponieważ nie emituje szkodliwych spalin. Z kolei po podnośnik spalinowy warto sięgnąć w przypadku pracy na zewnątrz, w trudnych warunkach. W zależności od rodzaju maszyny można dobierać również odpowiedni osprzęt. Doskonałym przykładem jest ładowarka teleskopowa. Dzięki zastosowaniu osprzętu maszyna ta może spełniać rolę dwóch innych maszyn jednocześnie! W SUN-DRA Lift oferujemy również wynajem podnośnika koszowego o 21 metrach wysokości roboczej, zamontowanego na samochodzie.

Ważne jest, by oferowane maszyny spełniały wszelkie wymogi prawne. Firma wynajmująca powinna nie tylko przeprowadzać regularne przeglądy, ale także zadbać o aktualność dokumentów UDT. Również operator wynajmowanych maszyn musi posiadać uprawnienia nadane przez Urząd Dozoru Technicznego.

Korzystając z usług SUN-DRA Lift, nie trzeba martwić o formalności. Z nami wynajem maszyn budowlanych to ułatwienie, nie problem. Warto zapoznać się z całą naszą ofertą - proponujemy nie tylko wynajem, ale też sprzedaż, szkolenia dla operatorów czy transport maszyn.

Przeczytaj też:

 

SUN-DRA Lift Grzegorz Dragan

Adres: ul. Poznańska 29k, 59-220 Legnica

NIP: PL6912499363

REGON: 021980806

+48 513 767 514

Search