Blog

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Używane podnośniki odznaczają się ceną niższą niż nowe maszyny. Nic więc dziwnego, że cieszą się taką popularnością. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, w celu dokonania przemyślanego wyboru. Sprawdź!

Używane podnośniki - obowiązkowa dokumentacja

To, jaką dokumentację powinien przekazać sprzedawca podestu ruchomego, zależne jest między innymi od roku produkcji. Odpowiedzi na pytania w tym zakresie należy bowiem poszukiwać w rozporządzeniach aktualnych względem daty produkcji maszyny. Dlatego w przypadku zakupu używanych podestów ruchomych wyprodukowanych przed 29. grudniem 2009, a po 1. maja 2004 należy stosować się do Rozporządzenia MG z dnia 20 grudnia 2005 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla maszyn i elementów bezpieczeństwa. W przypadku podestów starszych bądź młodszych zastosowanie mają odpowiednio datowane przepisy. W rozporządzeniach znaleźć można między innymi wytyczne dotyczące instrukcji maszyny.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Podesty ruchome często wykorzystywane są do montażu instalacji przeciwpożarowej i elektrycznej oraz montażu regałów. Pozostaje jednak pytanie, który z podestów wybrać, by prawidłowo i bez zbędnych komplikacji przeprowadzić prace?

Podesty ruchome do montażu regałów i instalacji w obiektach

Pierwszą rzeczą, jaką należy wziąć pod uwagę jest miejsce przeprowadzania prac. Jeśli prace wykonywane są w obiekcie powinno się wybierać elektryczne podesty ruchome. Takie podnośniki nie zatruwają powietrza w obiektach, odznaczają się niewielkimi wymiarami, nie brudzą podłóg, są nieco łatwiejsze w konserwacji.

Po drugie warto określić wymaganą wysokość roboczą, wymiary maszyny i wymiary samego kosza oraz udźwig. Dzięki temu dostosujesz podest odpowiednio względem ilości pracowników, ciężaru i wymiarów podnoszonych i transportowanych elementów oraz wysokości przeprowadzanych prac. W przypadku montażu regałów wysokiego składowania oraz montażu instalacji elektrycznych i przeciwpożarowych w budynku zwykle stosuje się elektryczne podesty nożycowe lub przegubowe:

  • elektryczne podesty nożycowe zapewniają wysięg pionowy i najczęściej taki wysięg jest jak najbardziej wystarczający, gdy chodzi o montaż regałów. Ponadto dzięki zastosowaniu wysuwanej platformy w razie potrzeby można zapewnić sobie wysięg boczny. Maszyny te są stabilne i zapewniają dobry poziom bezpieczeństwa przy prawidłowej obsłudze.

  • Dane rejestrowe firmy:
  • „Sun-Dra lift” Grzegorz Dragan
  • Adres: ul. Wrocławska 213A, 59-220 Legnica
  • NIP: PL6912499363
  • REGON: 021980806
  • Email:
  • Phone: +48 513 767 514

Search