Blog

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Od niemal 10 lat zajmujemy się wynajmem maszyn budowlanych, podnośników, wózków widłowych, ładowarek teleskopowych, od niedawna również midikoparek.

Jest kilka rodzajów podnośników, w zależności od potrzeb i specyfiki pracy klienta. Powszechnie znane są podnośniki nożycowe oraz podnośniki przegubowe. Na szczególną uwagę zasługują jednak podnośniki masztowe, których jedną z głównych cech jest niewielki rozmiar.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Wiele firm, każdego dnia korzysta w swoich pracach z podnośników różnego rodzaju- czy to podnośników nożycowych, czy przegubowych, czy też teleskopowych, masztowych. Dziś skupimy się na użyciu podnośników nożycowych i zastanowimy się kiedy ten rodzaj podnośnika sprawdzi się najlepiej.

Podnośniki nożycowe- czyli jakie?

Tym, co charakteryzuje podnośniki nożycowe to sposób podnoszenia. Poruszają się one jedynie góra-dół. Podnośniki nożycowe mogą być zarówno spalinowe jak i elektryczne. Mogą różnić się od siebie zarówno wysokością unoszenia jak i wielkością samego podnośnika. Zaczynając od najmniejszych podnośników nożycowych Magni, których wymiary transportowe zaczynają się od 1,44 x 2.03 x 0,76 a platforma robocza ma 1,29 x 0,70, aż po największe maszyny np. Skyjack, którego platforma robocza ma 4,27 m.1,88, może pomieścić do 5 osób i udźwignąć łącznie do 680 kg. Wysokość podnośników nożycowych zaczyna się od 5 m wysokości roboczej, aż do ponad 17 m.

Kiedy wynająć podnośnik nożycowy?

Prace, które można wykonać przy pomocy podnośnika nożycowego to w szczególności prace wykonywane na sufitach, ścianach hal i budynków. Sprawdzą się w przypadku otwartych przestrzeni, hal, gdzie pracownik może bezpośrednio z podnośnika sięgnąć i wykonać swoją pracę. W przypadku np. malowania ścian podnośnik musi mieć możliwość podjechać jak najbliżej ściany budynku. W niektórych modelach podnośników nożycowych platforma może się lekko rozsuwać, zwiększając swoją powierzchnię i ułatwiając dostęp, jednak odległość od danej ściany i tak musi być bardzo niewielka.

Podnośnik nożycowy bardzo często wykorzystywany jest do prac konserwatorskich, wszelkiego rodzaju malowanie, odświeżanie powierzchni ścian i sufitów. Również czyszczenie odkrytych konstrukcji na fabrykach, do których dostęp nie jest utrudniony. W przypadku bardziej skomplikowanych miejsc pracy, gdzie podczas poruszania się w górę, podnośnik nożycowy mógłby napotkać przeszkodę (np. jakąś konstrukcję, maszynę) sprawdzi się zdecydowanie podnośnik przegubowy. To firma wykonująca pracę musi sprawdzić możliwości i dobrać odpowiednią maszynę.

Najmniejsze podnośnik nożycowe sprawdzą się bardzo dobrze w fabrykach oraz na halach, nawet niewielkich. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom transportowym mogą zmieścić się przez większość przejazdów, bram czy nawet drzwi, zajmują mało miejsca i mogą dostać się do trudnodostępnych miejsc.

Podnośniki nożycowe mają wiele zalet i sprawdzą się doskonale w wielu pracach. Jeśli potrzebujesz wynająć podnośnik, warto skonsultować się z doradcą firmy wynajmującej, aby dobrać odpowiednią maszynę do swoich potrzeb.

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Jako wypożyczalnia sprzętu budowlanego posiadamy wiele rodzajów maszyn budowlanych. Wynajmujemy podnośniki, wózki widłowe, ładowarki teleskopowe, koparki, wózki paletowe. Podnośniki, które posiadamy na wynajem, dzielą się na podnośniki elektryczne i podnośniki spalinowe; mogą być one nożycowe, przegubowe, teleskopowe, masztowe. Każdy rodzaj podnośnika sprawdzi się przy nieco innych pracach, a dziś skupimy się na tym, jakie jest zastosowanie podnośników przegubowych.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Podnośniki, wózki widłowe i ładowarki teleskopowe wymagają serwisu- czy to w celach naprawy, czy przygotowania do badań UDT, czy też po prostu w celach odnowy, renowacji. Niektóre z takich serwisów wymagają dłuższego przebywania maszyny na warsztacie, natomiast część z nich można wykonać u klienta. Dlaczego warto skorzystać z usługi serwisowej z dojazdem?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Podnośniki, wózki widłowe, ładowarki teleskopowe, koparki- gdzie wynająć taki sprzęt w okolicy Legnicy?

Przy pracach na budowie wymagany jest specjalistyczny sprzęt. W zależności od etapu prac wykonawca potrzebuje wynająć koparki i midikoparki, ładowarki teleskopowe, podesty samojezdne i wózki widłowe. Aby prace przebiegały sprawnie, sprzęt musi być zapewniony na czas, dlatego warto przed rozpoczęciem prac dowiedzieć się gdzie wynająć sprzęt budowlany.

W Sun-dra Lift posiadamy maszyny budowlane dostosowane do potrzeb wynajmującego. Wiele dostępnych maszyn pozwoli wynająć odpowiednią maszynę na Twoją budowę.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Wiele firm wykorzystuje w swojej pracy różnego rodzaju podnośniki, wózki widłowe i ładowarki teleskopowe. Zróżnicowane warunki pracy, ukształtowanie terenu czy rodzaj wykonywanych prac warunkują rodzaj maszyny jaką potrzebujemy zakupić lub wynająć. Poza wysokością roboczą maszyny, rodzajem- nożycowa, przegubowa czy teleskopowa oraz rodzajem napędu- podnośnik elektryczny czy podnośnik spalinowy, elektryczny czy spalinowy wózek widłowy - istotną rolę odgrywają koła.

  • Dane rejestrowe firmy:
  • „Sun-Dra lift” Grzegorz Dragan
  • Adres: ul. Poznańska 29k, 59-220 Legnica
  • NIP: PL6912499363
  • REGON: 021980806
  • Email:
  • Phone: +48 513 767 514
© Copyright 2019. All Rights Reserved SUN-DRA Lift by DGMS

Search