Ładowarka teleskopowa

Image

Wiemy, jak ważne są dla przedsiębiorców maszyny niezawodne, uniwersalne, wielofunkcyjne. Dlatego wśród oferowanych przez nas maszyn dostępna jest również ładowarka teleskopowa. To tylko część naszej oferty, warto więc dowiedzieć się więcej na temat SUN-DRA Lift!

 

Ładowarka teleskopowa jako maszyna uniwersalna

 

Ładowarka teleskopowa to wiele maszyn w jednej, ponieważ z powodzeniem zastępuje żurawie, jak i podnośniki teleskopowe, nożycowe. Dzięki możliwości przemieszczania elementów ładowarka teleskopowa nierzadko zastępuje również wózek widłowy. Jednocześnie wyróżnia się maksymalną mocą i wytrzymałością. Dlatego z jej pomocą transportowane i podnoszone są elementy o dużej wadze. Wszystko dzięki zastosowaniu odpowiednich stabilizatorów. Stabilizatory

przesuwają środek ciężkości, co z kolei umożliwia to przenoszenie cięższych ładunków na większe odległości bez ryzyka wywrócenia się maszyny. W dodatku ładowarka teleskopowa doskonale sprawdza się na powierzchniach nierównych, nawet w bardzo trudnych warunkach. Najczęściej dostępne są również konkretne tryby sterowania maszyną, co umożliwia bezpieczne i funkcjonalne poruszanie się oraz dostosowanie się maszyny do terenu, np. w trybie kraba. Widły pozwalają na stabilne unoszenie i transportowanie ciężkich palet i innych elementów. Z reguły ładowarki teleskopowe wyposażone są także w kosze z panelem sterującym, zawiesiami oraz hakami.

Pozwala to na podnoszenie i przewożenie elementów - również tych niestandardowych. Ładowarki teleskopowe użytkowane są więc zarówno w branży budowlanej, transportowej, a także podczas przeprowadzania prac montażowych różnego typu. Udźwig podnośnika, w połączeniu z wysokością wysięgu pozwala na pracę wysokościową nawet w przypadku ciężkich elementów. Ponadto ładowarki teleskopowe najczęściej umożliwiają zdalne sterowanie maszyną.

Ładowarka teleskopowa - jaką wybrać?

 

Jaka ładowarka teleskopowa jest najlepsza? Ładowarka teleskopowa dostępna jest w kilku wersjach, zależnie od udźwigu i zasięgu ramienia oraz odpowiedniego doboru osprzętu. Dostępne są ładowarki proste i obrotowe, co pozwala na dobór urządzenia perfekcyjnie względem potrzeb. Ładowarki teleskopowe obrotowe umożliwiają obrót o nawet 360° - opcja ta dotyczy nie tylko ramienia, ale również kabiny. W dodatku dostępne są ładowarki teleskopowe o napędzie spalinowym lub hydrostatycznym. Można więc dobrać rodzaj maszyny dobrany idealnie względem branży i indywidualnych potrzeb. Są to sprzęty do zadań specjalnych a ich wielofunkcyjność daje gwarancję efektywnej pracy. Najczęściej ładowarki mają swoje zastosowanie w budownictwie przy podawaniu elementów konstrukcji czy płyt warstwowych ale również przy załadunku czy rozładunku materiałów. Dla wielu klientów istotna jest również marka. W SUN-DRA Lift proponujemy wyłącznie maszyny najlepszych producentów takich jak; JLG czy Manitou. Proponowany osprzęt przez producentów daje wiele innych możliwości wykorzystania maszyn np. przy montażu konstrukcji, elementów szklanych czy w budownictwie mieszkaniowym.

Model maszyny
Wys. robocza
(m)
Waga
(kg)
Udźwig
(kg)
Wymiary
(m)
Specyfikacja
Genie GTH 2506
5.79
4 580
2 500
3.80 x 1.81 x 1.92
JLG 3513 PS
13.00
11 000
3 500
6.00 x 2.45 x 2.38
Manitou MT 1440
13.50
11 200
4 000
6.27 x 2.50 x 2.42
JLG 4017
17.00
12 000
4 000
4.23 x 2.68 x 2.35
Manitou MRT 1850 obrotowa
17.50
11 700
5 000
6.00 x 3.00 x 2.50
Manitou MRT 2150 obrotowa
20.50
16 100
5 000
6.78 x 2.46 x 3.05
Manitou MRT 2450 obrotowa
18.10
11 700
5 000
6.00 x 3.00 x 2.50

 

Ładowarka teleskopowa na wynajem

 

Wynajem ładowarek teleskopowych to popularne rozwiązanie. Nic dziwnego, ponieważ można w ten sposób znacznie obniżyć koszty. Z zastosowaniem odpowiedniego osprzętu ładowarka może z powodzeniem zastąpić pracę dwóch urządzeń, co wiąże się jednocześnie ze zmniejszeniem liczby dodatkowych maszyn czy pracowników obsługujących sprzęt. Oczywistą zaletą jest fakt rezygnacji z zakupu, który wiąże się z dużym wydatkiem. Kolejna korzyść finansowa wynika z możliwości ujęcia wydatków na wynajem w kosztach prowadzenia działalności. Nie mniej ważna jest opcja wykorzystania maszyny zawsze wtedy, gdy zachodzi taka konieczność - a sytuacje te nierzadko są niezwykle trudne do przewidzenia. Tymczasem ładowarka teleskopowa na wynajem jest dostępna od zaraz! W dodatku przedsiębiorca może zapomnieć o kosztach generowanych przez magazynowanie maszyn czy ich przeglądy. Kolejnym aspektem jest transport - maszyny oferowane przez SUN-DRA Lift są transportowane przez nas! Usługi transportowe dotyczą nie tylko terytorium Polski, ponieważ działamy również poza granicami kraju. Każda maszyna jest regularnie poddawana przeglądom i posiada ważną decyzję UDT. Oferujemy również usługę serwisowania i koszty są w tym wypadku po naszej stronie. Nie mniej ważną zaletą wynajmu jest możliwość wymiany maszyny, zależnie od zmieniających się potrzeb.

 

Ładowarka teleskopowa - jakie uprawnienia są konieczne?

 

Do prowadzenia maszyn, takich jak ładowarka teleskopowa potrzebne są odpowiednie uprawnienia przyznawane przez Urząd Dozoru Technicznego. Warto zatem zadbać o odpowiednie kursy dla operatorów maszyn. Współpracująca z SUN-DRA Lift przedsiębiorcy nie muszą jednak organizować szkoleń na własną rękę, ponieważ zajmujemy się tym my. Nierzadko firmy zatrudniają pracowników różnej narodowości - to również nie jest dla nas problemem. Oferujemy bowiem szkolenia dla operatorów maszyn w różnych językach.

 

Wśród dodatkowych udogodnień oferowanych przez SUN-DRA Lift jest także przygotowanie maszyn do rejestracji oraz do badań okresowych przed Urzędem Dozoru Technicznego. Dlatego nasi klienci mogą spokojnie zająć się prowadzeniem biznesów, podczas gdy my zajmujemy się resztą. Nie czekaj, skontaktuj się i omówmy szczegóły współpracy!

 

SUN-DRA Lift Grzegorz Dragan

Adres: ul. Poznańska 29k, 59-220 Legnica

NIP: PL6912499363

REGON: 021980806

+48 513 767 514

Search