Regularny serwis maszyn budowlanych - dlaczego warto?

Regularny serwis maszyn budowlanych - dlaczego warto?

Serwis maszyn budowlanych i przemysłowych to nie tylko naprawa, ale również remonty, regularne przeglądy, przygotowanie maszyn do przeglądów UDT. Niezależnie od tego, czy chodzi o podnośniki, ładowarki, wózki widłowe czy też maszyny przemysłowe - serwisowanie jest koniecznością. 

Remonty maszyn budowlanych i przemysłowych

Dlaczego warto zadbać o serwisowanie podnośników, maszyn przemysłowych, wózków widłowych, ładowarek i innych? Regularne przeglądy umożliwiają diagnostykę problemów i ich naprawę jeszcze przed pojawieniem się awarii. W ten prosty sposób można skutecznie zapobiegać przestojom w pracy. Wiąże się to więc jednocześnie z oszczędnością funduszy. Na czym polega serwis maszyn budowlanych?

  1. Naprawa lub wymiana części - zużyte części mogą być wymienione na nowe lub używane. Doświadczony serwisant dostrzeże również początkowe symptomy zużycia i doradzi, w jaki sposób użytkować maszynę, by posłużyła przez dłuższy czas. W takim przypadku konieczna może być również konserwacja maszyny.
  2. Generalny remont maszyn - aby przedłużyć żywotność maszyny warto wymienić wszystkie zużyte podzespoły i części. To często rozwiązanie dużo bardziej opłacalne niż zakup nowej maszyny.
  3. Konserwacja maszyn - ma na celu oczyszczenie poszczególnych części i ich zabezpieczenie przed działaniem czynników zewnętrznych.
  4. Serwis w razie awarii - nic nie zapobiegnie zużyciu maszyny. Użytkując maszynę budowlaną i przemysłową trzeba liczyć się z ograniczoną żywotnością zastosowanych elementów. Od czasu do czasu w każdym zakładzie dochodzi więc do awarii. Aby nie dopuścić do przestoju warto skorzystać z usług SUN-DRA Lift, ze względu na terminową i skuteczną naprawę.

Kto przeprowadza serwis? Naprawa może być wykonana w ramach gwarancji producenta - jeśli taka opcja jest dostępna. Można również skorzystać z usług firmy zewnętrznej. Dzięki temu nie trzeba zatrudniać serwisantów na stałe, co wiąże się z kolejnymi oszczędnościami. Z kolei w przypadku wynajmu maszyn budowlanych serwis powinna zapewnić firma wynajmująca. Klienci SUN-DRA Lift, mogą skorzystać z profesjonalnej pomocy!

Przygotowanie maszyn do przeglądu UDT

Podczas badań UDT weryfikowana jest budowa maszyny - montaż maszyny musi być przeprowadzony z instrukcją. Weryfikacji poddawana jest również jej sprawność. Wszystko to ma bowiem wpływ nie tylko na wydajność maszyny, ale również bezpieczeństwo w czasie jej użytkowania. Dlatego regularny przegląd i serwis maszyn są obowiązkiem. Systematyczne naprawy i konserwacja sprawią, że przygotowanie maszyn do przeglądu UDT nie będzie najmniejszym problemem.

Bardzo ważną kwestią jest także przygotowanie resursu początkowego UDT. To kolejny obowiązkowy krok! Resurs pozwala oszacować okres żywotności konstrukcji nośnej. Kolejne resursy powinny być przeprowadzany co roku. Resurs zlecić można firmie zewnętrznej - specjaliści zajmą się nie tylko diagnostyką, ale również dokumentacją. Tę usługę oferujemy również w SUN-DRA Lift.

Zarówno przeglądy, konserwacja, jak i naprawy powinny być przeprowadzane przez doświadczonych specjalistów z kwalifikacjami. Przede wszystkim technicy muszą posiadać uprawnienia UDT. Klienci SUN-DRA Lift mogą liczyć na fachowe wykonanie i terminowość. Przeprowadzamy przeglądy gwarancyjne podestów koszowych i nożycowych, konserwację podestów ruchomych, wózków widłowych, wind załadowczych i wielu innych maszyn. Zachęcamy zatem do zapoznania się z ofertą!

Przeczytaj też:

 

SUN-DRA Lift Grzegorz Dragan

Adres: ul. Poznańska 29k, 59-220 Legnica

NIP: PL6912499363

REGON: 021980806

+48 513 767 514

Search