Podesty masztowe i przegubowe - charakterystyka

Gdy chodzi o prace budowlane, montażowe czy wykończeniowe, często zastosowanie znajdują podesty masztowe lub przegubowe. Jakie zalety wyróżniają podesty masztowe, a czym charakteryzują się przeguby? Sprawdź!

Podesty masztowe - dowiedz się więcej

Obok podestów ruchomych przejezdnych i wiszących, ważną grupę podnośników stanowią podesty masztowe. Podesty masztowe, jak sama nazwa wskazuje, złożone są z jednego lub dwóch masztów oraz platformy roboczej, która pozwala operatorom pracę na wysokości. Podesty te umożliwiają wysięg pionowy, choć niektóre modele gwarantują także daleki zasięg boczny. Specjalny dźwignik pozwala na unoszenie platformy na różną wysokość, zależnie od parametrów konkretnego modelu.

Istotnym elementem jest także podstawa podestu masztowego, która zapewnia stabilność masztów. Podstawa jest zarazem rodzajem wózka, co umożliwia przemieszczanie maszyny, zależnie od potrzeb. Jak już wspomniano, podesty masztowe często wykorzystywane są w branży budowlanej i montażowej. Umożliwiają przeprowadzenie prac elewacyjnych, wykończeniowych, budowlanych - na przykład w czasie ocieplania ścian obiektu czy montażu najróżniejszych elementów. Podesty ruchome masztowe, zależnie od modelu, wykorzystywane są do pracy jednej osoby lub grupy osób (źródło, źródło).

Powyżej znajduje się opis podestów masztowych samowznoszących. Niektórzy producenci proponują również tak zwane podesty masztowe samojezdne, takie jak nowoczesny podest masztowy samojezdny Magni MJP11.5. W tym przypadku producent zadbał o dwie opcje sterowania - panel naziemny i panel sterowania z kosza. Podest ten daje także możliwość obrotu wieży o 345 stopni (źródło: „Instrukcja obsługi z informacjami na temat konserwacji dla MJP11.5”).

Wynajem podestów masztowych i przegubowych

Wiele osób zastanawia się, czy lepszym rozwiązaniem jest wynajem podestów masztowych, czy też przegubowych. Do samego wynajmu nie trzeba chyba nikogo przekonywać, ponieważ z oczywistych względów jest to opcja opłacalna - ale który z podestów wybrać? Znajdziesz tu krótki opis podestów przegubowych, stworzony między innymi na podstawie materiałów informacyjnych producenta Magni.

Podest przegubowy Magni DAB24HRT umożliwia obrót wieży o 360 stopni. Gwarantuje zasięg pionowy, jak również daleki zasięg boczny. Charakteryzuje się także znacznym udźwigiem i wysokością wysięgnika przekraczającą 24 metry. Podesty przegubowe równie często jak masztowe stosowane są do prac montażowych, budowlanych czy wykończeniowych, jak również do innych prac na wysokości. Co ważne, przegubowa konstrukcja umożliwia pracę w trudnym terenie i omijanie przeszkód (źródło).

Chcesz dowiedzieć się więcej, potrzebujesz porady? Ostateczny wybór podestu warto poprzedzić konsultacją ze specjalistami, np. z zespołem ekspertów SUN-DRA Lift. Proponujemy wynajem podestów ruchomych różnego typu. W SUN-DRA Lift możesz liczyć na doświadczenie, wiedzę i szeroką ofertę. Zapoznaj się z ofertą!

Przeczytaj też:

 

SUN-DRA Lift Grzegorz Dragan

Adres: ul. Poznańska 29k, 59-220 Legnica

NIP: PL6912499363

REGON: 021980806

+48 513 767 514

Search