Blog

Oś wahliwa- czym jest i w jakim celu stosowana jest w podnośnikach nożycowych i przegubowych?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Praca z wykorzystaniem podnośników przegubowych i podnośników nożycowych jest pracą trudną i specyficzną. Nieutwardzony, często pochyły teren jest bardzo wymagający i aby zapewnić operatorom maszyn bezpieczeństwo i możliwość wykonywania pracy, producenci maszyn w swoich podnośnikach zastosowali oś wahliwą.

Jest to rozwiązanie, które umożliwia wyrównanie obciążenia pomiędzy osiami, co pozwala maszynie na jazdę po terenie, gdzie różnica wysokości dochodzi nawet do 40cm. Jest to bardzo istotne w przypadku pracy na dopiero rozpoczętych budowach, gdzie teren nie został jeszcze wyrównany.

W jakich podnośnikach stosowana jest oś wahliwa?

Rozwiązanie zastosowane to jest zarówno w podnośnikach elektrycznych jak i podnośnikach spalinowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy uniknąć sytuacji niebezpiecznych, zagrażających zdrowiu i życiu obsługującego daną maszynę operatora, wykonać wszystkie prace bezpiecznie z pełnym wykorzystaniem możliwości maszyny: skorzystać z pełnego wychylenia zwiększając przy tym zasięg roboczy. Operatorzy maszyn podczas szkolenia, jeszcze przed zdobyciem uprawień do obsługi podestów, zapoznają się z rozwiązaniem wykorzystującym zastosowanie osi wahliwej. Również w instrukcji danego podestu zawarta jest taka informacja. Przed przystąpieniem do pracy, każdy uprawniony do obsługi podestu pracownik, zobowiązany jest zapoznać się z instrukcją, dzięki czemu będzie wiedział, czy zastosowano w tym przypadku oś wahliwą i czy będzie mógł poruszać się po terenie z różnicą wysokości.

Kiedy zdecydować się na wynajem podnośnika posiadającego oś wahliwą?

Kiedy planujemy działania z wykorzystaniem podestów, pierwszym etapem jest przegląd miejsca pracy. Biorąc pod uwagę warunki ukształtowania terenu, możemy przewidzieć, że będzie nam potrzebny podnośnik wyposażony w oś wahliwą. Jeśli nie mamy pewności czy dana maszyna spełni nasze oczekiwania, warto zasięgnąć opinii wynajmującego nam maszynę specjalisty. Pracownicy firmy Sun-dra Lift na pewno pomogą dobrać każdemu klientowi odpowiednią maszynę.

  • Dane rejestrowe firmy:
  • „SUN-DRA Lift” Grzegorz Dragan
  • Adres: ul. Poznańska 29k, 59-220 Legnica
  • NIP: PL6912499363
  • REGON: 021980806
  • Email:
  • Phone: +48 513 767 514
© Copyright 2022. All Rights Reserved SUN-DRA Lift by DGMS

Search