Jakie jest zastosowanie podnośników przegubowych

Jako wypożyczalnia sprzętu budowlanego posiadamy wiele rodzajów maszyn budowlanych. Wynajmujemy podnośniki, wózki widłowe, ładowarki teleskopowe, koparki, wózki paletowe. Podnośniki, które posiadamy na wynajem, dzielą się na podnośniki elektryczne i podnośniki spalinowe; mogą być one nożycowe, przegubowe, teleskopowe, masztowe. Każdy rodzaj podnośnika sprawdzi się przy nieco innych pracach, a dziś skupimy się na tym, jakie jest zastosowanie podnośników przegubowych.

Podnośnik przegubowy- czyli jaki?

Podnośniki przegubowe to maszyny zdecydowanie najbardziej uniwersalne. Dzięki dalekiemu zasięgowi wysięgnika mają zdecydowaną przewagę nad podnośnikami nożycowymi. Oferowane przez nas podnośniki przegubowe mają wysokość roboczą od 10 metrów do ponad 26 metrów. Ich budowa opiera się na 3 punktach załamania - przegubach łączących teleskopowe ramiona. Konstrukcja ta umożliwia manewrowanie podnośnikiem pomiędzy różnymi elementami, zwiększając możliwości dostępu do miejsca wykonywanej pracy. Od podnośnika nożycowego, przeguby różnią się maksymalnym udźwigiem- jest on niższy i zwyżka przegubowa uniesie maksymalnie 230 kg- max. 2 osoby. Wynika to z budowy takiego podnośnika.

Kiedy przyda się podnośnik przegubowy?

Zakres prac, jakie możemy wykonać przy użyciu podnośnika przegubowego jest szerszy niż w przypadku popularnej nożycówki. Dzięki dalekiemu wysięgowi kosza przegub sprawdzi się na wielu budowach na zewnątrz jak i w pracach montażowych czy porządkowych w halach, fabrykach, kościołach. Nasi klienci korzystają z wynajętych od nas zwyżek przegubowych w sytuacjach gdy dostęp do miejsca prac jest utrudniony- np. przez istniejące konstrukcje, balkony, dobudówki. Również prace typu malowanie elewacji mogą zostać wykonane przy użyciu podnośnika przegubowego, szczególnie w sytuacji gdy nie jest możliwe dojechanie do samej ściany budynku, np. przez istniejący pod budynkiem ogródek. Nasi klienci wykorzystują podnośniki przegubowe w pracach renowacyjnych w kościołach, także we wnętrzach, gdzie specyficzna konstrukcja uniemożliwia wjazd i pracę na podnośniku nożycowym, rusztowaniach czy drabinach. Dzięki dalekiemu zasięgowi kosza możliwe jest dotarcie do odległych elementów budowli, bez względu na przykład na istniejące schody. Wielu naszych klientów wynajmuje podnośniki przegubowe do prac związanych z wycinaniem drzew, co jest zrozumiałe, gdyż dostęp do poszczególnych gałęzi nie byłby możliwy z podnośnika nożycowego.  

Podnośnik przegubowy- maszyna uniwersalna.

Zwyżki przegubowe posiadają szeroki wachlarz zastosowań, a dodatkowe atuty takie jak napęd na 4 koła czy oś wahliwa jeszcze bardziej usprawniają pracę na budowie. W przypadku wynajęcia podnośnika przegubowego można mieć pewność, że prace przebiegną sprawnie. Aby dobrać odpowiedni sprzęt na dany projekt, możesz skontaktować się z naszymi specjalistami. Więcej o podnośnikach przegubowych, które oferujemy do wynajęcia.

Przypominamy:

Praca na podnośniku przegubowym wymaga posiadania uprawnień do obsługi podestów. Jeśli nie posiadasz takich uprawnień operatora, zapraszamy do kontaktu z naszym ośrodkiem szkoleniowym

Przeczytaj też:

 

SUN-DRA Lift Grzegorz Dragan

Adres: ul. Poznańska 29k, 59-220 Legnica

NIP: PL6912499363

REGON: 021980806

+48 513 767 514

Search