Kiedy sprawdzi się podnośnik nożycowy?

Wiele firm, każdego dnia korzysta w swoich pracach z podnośników różnego rodzaju- czy to podnośników nożycowych, czy przegubowych, czy też teleskopowych, masztowych. Dziś skupimy się na użyciu podnośników nożycowych i zastanowimy się kiedy ten rodzaj podnośnika sprawdzi się najlepiej.

Podnośniki nożycowe- czyli jakie?

Tym, co charakteryzuje podnośniki nożycowe to sposób podnoszenia. Poruszają się one jedynie góra-dół. Podnośniki nożycowe mogą być zarówno spalinowe jak i elektryczne. Mogą różnić się od siebie zarówno wysokością unoszenia jak i wielkością samego podnośnika. Zaczynając od najmniejszych podnośników nożycowych Magni, których wymiary transportowe zaczynają się od 1,44 x 2.03 x 0,76 a platforma robocza ma 1,29 x 0,70, aż po największe maszyny np. Skyjack, którego platforma robocza ma 4,27 m.1,88, może pomieścić do 5 osób i udźwignąć łącznie do 680 kg. Wysokość podnośników nożycowych zaczyna się od 5 m wysokości roboczej, aż do ponad 17 m.

Kiedy wynająć podnośnik nożycowy?

Prace, które można wykonać przy pomocy podnośnika nożycowego to w szczególności prace wykonywane na sufitach, ścianach hal i budynków. Sprawdzą się w przypadku otwartych przestrzeni, hal, gdzie pracownik może bezpośrednio z podnośnika sięgnąć i wykonać swoją pracę. W przypadku np. malowania ścian podnośnik musi mieć możliwość podjechać jak najbliżej ściany budynku. W niektórych modelach podnośników nożycowych platforma może się lekko rozsuwać, zwiększając swoją powierzchnię i ułatwiając dostęp, jednak odległość od danej ściany i tak musi być bardzo niewielka.

Podnośnik nożycowy bardzo często wykorzystywany jest do prac konserwatorskich, wszelkiego rodzaju malowanie, odświeżanie powierzchni ścian i sufitów. Również czyszczenie odkrytych konstrukcji na fabrykach, do których dostęp nie jest utrudniony. W przypadku bardziej skomplikowanych miejsc pracy, gdzie podczas poruszania się w górę, podnośnik nożycowy mógłby napotkać przeszkodę (np. jakąś konstrukcję, maszynę) sprawdzi się zdecydowanie podnośnik przegubowy. To firma wykonująca pracę musi sprawdzić możliwości i dobrać odpowiednią maszynę.

Najmniejsze podnośnik nożycowe sprawdzą się bardzo dobrze w fabrykach oraz na halach, nawet niewielkich. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom transportowym mogą zmieścić się przez większość przejazdów, bram czy nawet drzwi, zajmują mało miejsca i mogą dostać się do trudnodostępnych miejsc.

Podnośniki nożycowe mają wiele zalet i sprawdzą się doskonale w wielu pracach. Jeśli potrzebujesz wynająć podnośnik, warto skonsultować się z doradcą firmy wynajmującej, aby dobrać odpowiednią maszynę do swoich potrzeb.

 

Przeczytaj też:

 

SUN-DRA Lift Grzegorz Dragan

Adres: ul. Poznańska 29k, 59-220 Legnica

NIP: PL6912499363

REGON: 021980806

+48 513 767 514

Search