Zastosowanie podnośników przegubowych

Zastosowanie podnośników przegubowych

Kiedy sprawdzi się podnośnik przegubowy?

Podesty stosowane są w najróżniejszych sytuacjach. Umożliwiają bezpieczną pracę na wysokości, co ułatwia montaż, prace budowlane, konserwację, naprawy i inne czynności. Zwłaszcza podnośniki przegubowe należą do często użytkowanych maszyn. Dlaczego? W jakich sytuacjach się sprawdzają?

Zalety podnośników przegubowych

Podnośnik przegubowy to jedna z tak zwanych zwyżek koszowych. Od podestów nożycowych odróżnia go możliwość bezproblemowego i dalekiego wysięgu bocznego. W dodatku maszyna ta umożliwia pełen obrót. Wszystko to sprawia, że podesty przegubowe są stosowane do wykonywania prac w miejscach trudno dostępnych, np. tam, gdzie nie ma możliwości umieszczenia pojazdu bezpośrednio pod stanowiskiem pracy.

Kolejną zaletą jest możliwość wyboru podestu o odpowiednim napędzie. Dostępne są podnośniki przegubowe elektryczne i spalinowe. Elektryczne podesty mogą być stosowane w obiektach zamkniętych, ponieważ ich wymiary są odpowiednie, jasne opony nie brudzą posadzek, a maszyna nie uwalnia do atmosfery toksycznych oparów. Z kolei spalinowe zwyżki przegubowe dadzą sobie radę na nierównym podłożu.

Zastosowanie podnośników przegubowych

Podesty przegubowe znajdują zastosowanie w różnych branżach. Mogą posłużyć jako platforma do mycia okien w wieżowcach, jak również jako zwyżka dla filmowców. Ich zastosowanie może również ułatwić przeprowadzenie konserwacji, napraw, montażu, modernizacji wszelkich elementów znajdujących się na poziomie wysokości roboczej maszyny. Oprócz tego, podnośniki tego rodzaju mogą sprawdzić się w branży budowlanej, np. na etapie montażu wiązarów czy wykańczania dachu.

Ponadto podesty te odznaczają się sporym wysięgiem i udźwigiem. Wysokość robocza proponowanych przez nas podnośników przegubowych wynosi nawet około 26 metrów, a udźwig nawet 230 kg. Podesty te są dostępne w wielu wariantach, gdy chodzi o wymiary platform, co umożliwia dobór maszyny odpowiedniej względem przeznaczenia. Decydując się na wynajem podestów przegubowych można wymieniać podesty, zależnie od zmieniających się warunków i potrzeb.

Klienci SUN-DRA Lift mają do dyspozycji podnośniki przegubowe marek Magni, Genie, JLG, Haulotte czy Manitou. To renomowani producenci, którym można zaufać. Warto więc zapoznać się ze szczegółową ofertą oraz długą listą zalet idących w parze z wynajmem maszyn. Oprócz podestów przegubowych proponujemy także podnośniki teleskopowe i nożycowe, ładowarki oraz wózki widłowe. Pamiętaj, że do obsługi maszyn tego typu konieczne są uprawnienia UDT i skorzystaj także z organizowanych przez nas szkoleń.

Przeczytaj też:

 

SUN-DRA Lift Grzegorz Dragan

Adres: ul. Poznańska 29k, 59-220 Legnica

NIP: PL6912499363

REGON: 021980806

+48 513 767 514

Search