Blog

Podnośnik nożycowy - dlaczego warto?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Różnego typu podesty ruchome wykorzystywane są w budownictwie, obiektach magazynowych, przemysłowych i innych. Gdzie najczęściej wykorzystywane są podnośniki nożycowe i dlaczego? Jaka jest ich funkcja i dlaczego warto wynająć podnośnik nożycowy?

Podnośnik nożycowy to opcja bezpieczna i funkcjonalna

Jak wskazuje sama nazwa, podnośnik nożycowy wyposażony jest w wysięgnik o konstrukcji kratowej czy też nożycowej. Dzięki temu maszyna odznacza się stabilnością, a szeroki kosz zapewnia komfort i bezpieczeństwo operatorom. Zależnie od parametrów udźwigu, na platformie może pracować nawet kilku pracowników!

Podest tego rodzaju zapewnia przede wszystkim wysięg pionowy. Nie wyklucza to zarazem opcji wysięgu bocznego - integralną częścią maszyny jest bowiem wysuwana platforma. Zatem maszynę można umieścić bezpośrednio pod miejscem przeprowadzania prac lub w niedalekiej odległości. Tym samym możliwa jest realizacja prac w miejscach mniej dostępnych.

W dodatku nożycowe podesty odznaczają się świetną zwrotnością, co ma niemałe znaczenie w przypadku obiektów magazynowych, sklepowych czy przemysłowych oraz wszędzie tam, gdzie trzeba manewrować maszyną.

Podnośniki nożycowe elektryczne i spalinowe

Dostępne są podesty nożycowe o najróżniejszych parametrach, dotyczących szerokości podestów, udźwigu, wysięgu oraz napędu. Dzięki temu przedsiębiorca może dobrać model idealny. Podnośniki nożycowe z napędem elektrycznym często wykorzystywane są w celach montażu czy konserwacji.

Sprawdzają się we wnętrzach, ponieważ nie zatruwają powietrza. Zarazem, są łatwe w użytkowaniu, bezpieczne i wydajne. Wystarczy naładować akumulator z zastosowaniem sieci elektrycznej dostępnej na miejscu. Wymiary podestów elektrycznych są dostosowane względem wymiarów większości otworów czy alejek w obiektach. Podstawowym elementem wszelkich elektrycznych podestów jest także niebrudzące ogumienie.

Choć maszyny tego typu zasłynęły właśnie z kompaktowych rozmiarów i zwrotności, dostępne są także podnośniki nożycowe spalinowe - wykorzystywane na zewnątrz. Niestraszne im błoto, nierówności, nieutwardzone podłoże. Wszystko dzięki zastosowaniu kół z odpowiednim ogumieniem oraz napędu na cztery koła. Ten typ podestów najczęściej zapewnia udźwig i wysięg na wyższym poziomie.

Warto pamiętać, że zapotrzebowanie na maszyny może się zmieniać, zależnie od warunków, liczby pracowników, charakteru przeprowadzanych prac. Między innymi z tego względu wynajem podestów nożycowych jest tak atrakcyjną propozycją. Przedsiębiorca może korzystać z maszyn o różnych parametrach, zależnie od aktualnej sytuacji w firmie.

 

  • Dane rejestrowe firmy:
  • „SUN-DRA Lift” Grzegorz Dragan
  • Adres: ul. Poznańska 29k, 59-220 Legnica
  • NIP: PL6912499363
  • REGON: 021980806
  • Email:
  • Phone: +48 513 767 514
© Copyright 2022. All Rights Reserved SUN-DRA Lift by DGMS

Search