Magazynowanie towarów - jakie maszyny wybrać do sprawnej pracy w magazynie

Wynajem podnośników do prac na magazynie. Wózki widłowe i podnośniki nożycowe.

W pracy na magazynach niezbędne są wózki widłowe oraz podnośniki nożycowe. W zależności od specyfiki danego magazynu, różne maszyny mogą sprawdzić się lepiej lub gorzej. Co wziąć pod uwagę planując zakup bądź wynajem podnośników do prac na magazynie?

Rodzaj maszyny:

  • wózek widłowy
  • wózek paletowy
  • podnośnik nożycowy elektryczny

Wysokość podnośnika koszowego i wózka widłowego dostosowana do potrzeb firmy. Jaki podnośnik koszowy sprawdzi się na magazynie?

Zdecydowanie jako pierwszy element, do głowy przychodzi wysokość maszyny – czy to wózka widłowego czy podnośnika koszowego. Zależy to od wysokości regałów do przechowywania, będących na wyposażeniu magazynu. Podnośnik nożycowy, bo tylko taki sprawdzi się na magazynie, powinien mieć wysokość roboczą umożliwiającą dosięgnięcie najwyższego regału. W przypadku wózków widłowych na magazynie, sprawa wygląda tak samo- wózek musi mieć możliwość dosięgnąć do najwyższego regału, aby ściągnąć paletę.

Udźwig podnośnika nożycowego i wózka widłowego – kluczowa kwestia w pracy na magazynie.

Kolejnym elementem będzie udźwig maszyn- w zależności co magazynujemy i jaką wagę mają palety, taki udźwig muszą mieć podnośniki i wózki widłowe w magazynie. Każdy wózek widłowy ma określony dopuszczalny udźwig i należy tego bezwzględnie przestrzegać, co jest obowiązkiem operatora wózka widłowego. Podniesienie ładunku o wadze większej niż dopuszczalna w instrukcji wózka widłowego może spowodować wywrócenie się wózka.

Wielkość magazynu i odległości między regałami – jaki podnośnik i wózek wybrać aby zachować bezpieczeństwo?

Kiedy mamy już określoną wysokość i udźwig maszyny, musimy sprawdzić jaka maszyna nam się zmieści na magazynie. Przy ogromnych i przestronnych magazynach nie ma to większego znaczenia, ale już kiedy magazyn jest niewielkich rozmiarów, warto zwrócić na to uwagę.

Należy wziąć pod uwagę nie tylko odległości miedzy regałami, ale również miejsca gdzie wózek widłowy będzie mógł swobodnie się przemieszczać. W małych magazynach sprawdzą się małe wózki widłowe takie jak na przykład wózek widłowy Toyota dostępny do wynajmu w Sun-dra Lift. W takich małych magazynach doskonale sprawdzą się także podnośniki nożycowe Magni ES0607P  lub JLG 1930ES.

W magazynach sprawdzają się także wózki paletowe elektryczne lub ręczne. Sun-dra Lift również posiada wózki paletowe do wynajęcia

Oczywistym jest, że w magazynie pracować mogą jedynie maszyny z napędem elektrycznym, lub ewentualnie dostępna u naszego partnera zwyżka Magni z napędem ręcznym.

Pamiętaj o tym szczególnie, biorąc pod uwagę zakup bądź wynajem podnośników do prac na magazynie.

Jako firma zajmująca się wynajmem podnośników i innego sprzętu budowlanego zawsze doradzamy naszym klientom najlepsze dla ich potrzeb podesty ruchome i wózki. 

W wyborze odpowiedniej maszyny do wynajmu, do pracy w magazynie lub innych prac na wysokości najlepiej pomogą specjaliści do spraw wynajmu, z którymi można skontaktować się w zakładce kontakt. Posiadamy w ofercie urządzenia różnych firm, świadczymy usługi serwisowe sprzętu budowlanego. Zwyżki i wózki widłowe, które mamy w ofercie na wynajem mają różne parametry oraz wymiary platformy, dzięki czemu znajdziesz podest dostosowany do Twoich potrzeb.  Jeśli natomiast planujesz zakup nowej maszyny Magni, skontaktuj się z oficjalnym dealerem Magni w Polsce

Przeczytaj też:

 

SUN-DRA Lift Grzegorz Dragan

Adres: ul. Poznańska 29k, 59-220 Legnica

NIP: PL6912499363

REGON: 021980806

+48 513 767 514

Search