Jak wyglądają szkolenia dla operatorów maszyn?

Jak wyglądają szkolenia dla operatorów maszyn?

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że szkolenie na operatora maszyny to sposób na rozwój zawodowy. Warto wiedzieć, jak wygląda szkolenie na wózki widłowe, podesty ruchome, ładowarki teleskopowe czy suwnice.

Kurs na operatora maszyn - jak przebiega?

Podczas szkolenia kursanci zyskują wiedzę teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna dotyczy konstrukcji maszyny, jej zastosowania i sposobów obsługi. Istotna jest również wiedza z zakresu BHP. Kolejną część szkolenia stanowią zadania praktyczne, podczas których kursanci wprowadzają wiedzę w życie pod okiem doświadczonych instruktorów.

Kto może wziąć udział w szkoleniu na operatora maszyny? W kursach biorą udział wyłącznie osoby pełnoletnie. Konieczne jest również zaświadczenie o zdolności do wykonywania zawodu, wydane przez lekarza pracy. Do szkolenia przystąpić mogą osoby z wykształceniem minimum podstawowym. Ostatnim warunkiem jest zgłoszenie na kurs, które zwykle odbywa się na podstawie wypełnionego wniosku.

Kursy na operatorów maszyn powinny być przeprowadzane przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego. Nie mniej ważna jest wieloletnia praktyka. Uczestnicy szkoleń organizowanych przez SUN-DRA Lift  mogą liczyć na profesjonalizm! Szkolenia na operatorów maszyn zwykle odbywają się w niewielkich grupach, co umożliwia jak najlepsze przekazanie treści. Aby wiedza na długo utkwiła kursantom w pamięci, na końcu kursu przeprowadzane są próbne egzaminy. Dlatego jeszcze przed przystąpieniem do egzaminu UDT kursanci znają przykładowe pytania egzaminacyjne i prawidłowe odpowiedzi. Takie podejście jest rekomendowane przez specjalistów, ponieważ w efekcie zdawalność jest bardzo wysoka.

Szczegółowa tematyka kursu jest uzależniona od rodzaju uprawnień, których dotyczy. Do najpopularniejszych należą szkolenia na wózki widłowe i podesty ruchome, lecz także kursy na ładowarki teleskopowe i suwnice. Zdany egzamin dokumentowany jest zaświadczeniem kwalifikacyjnym o różnej dacie ważności. W przypadku podestów ruchomych zaświadczenie kwalifikacyjne jest ważne przez 5 lat.

Gdzie organizować szkolenia dla pracowników?

Wybierając placówkę szkoleniową warto zwrócić uwagę nie tylko na uprawnienia instruktorów, ale również elastyczność oferty i dodatkowe usługi, oferowane w ramach kursu. W SUN-DRA Lift klienci mogą liczyć między innymi na ułatwienia w zakresie formalności. Cena zawiera opłatę egzaminacyjną, a obowiązek złożenia wniosku w UDT leży po naszej stronie.

Za dodatkową opłatą oferujemy pomoc tłumacza języka angielskiego, rumuńskiego czy rosyjskiego. Również certyfikat może zostać przetłumaczony na język angielski. Ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ wiele firm stawia obecnie na współpracę międzynarodową, a operatorzy niejednokrotnie poszukują pracy za granicą.

Ważne jest, aby szkolenie na operatorów maszyn mogło odbyć się w siedzibie klienta - tak jest w naszym przypadku. Przedsiębiorca może dzięki temu uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z przestojami i transportem. Nie mniej istotne jest zaplecze firmy organizującej szkolenie. W SUN-DRA Lift możemy zaproponować ponad 250 maszyn, udostępnianych w ramach części praktycznej kursów. Można testować maszyny różnych producentów: Magni, Genie, JLG, Haulotte, SkyJack, Manitou…

Przeczytaj też:

 

SUN-DRA Lift Grzegorz Dragan

Adres: ul. Poznańska 29k, 59-220 Legnica

NIP: PL6912499363

REGON: 021980806

+48 513 767 514

Search