Podnośniki do inwentaryzacji w zakładach przemysłowych

Podnośniki do inwentaryzacji w zakładach przemysłowych

Inwentaryzacja to obowiązek, którego realizacja nie zawsze jest możliwa bez zastosowania maszyn. W przypadku zakładów przemysłowych i dużych hal magazynowych często konieczne jest wykorzystanie w tym celu podnośników.

Jak przygotować zakład do inwentaryzacji?

Inwentaryzacja w dużych zakładach rzadko realizowana jest z dnia na dzień. Celem zabezpieczenia stanowisk pracy i zachowania płynności działań konieczne jest przemyślane planowanie. Należy zainicjować tworzenie grup odpowiedzialnych za poszczególne etapy inwentaryzacji, jak również udostępnić pracownikom podnośniki do inwentaryzacji. Najczęściej zastosowanie znajdują podnośniki nożycowe i przegubowe. We wnętrzach sprawdzą się podnośniki o napędzie elektrycznym, ponieważ są kompaktowe i nie emitują spalin.

Oprócz tego konieczne jest wyznaczenie stref, w których zakresie będą odbywać się poszczególne etapy prac. Chodzi między innymi o miejsca składowania, które powinny być odpowiednio oznakowane i zabezpieczone.

Jakie podnośniki wybrać do inwentaryzacji? 

Podnośniki różnią się pod względem przeznaczenia, udźwigu czy wysięgu. Zatem każda z maszyn sprawdzi się w realizacji różnych zadań. Oto kilka wskazówek w zakresie doboru odpowiednich podnośników: 

  • podnośnik nożycowy - podczas inwentaryzacji sprawdzają się elektryczne podnośniki nożycowe o wymiarach dostosowanych względem wymiarów alejek i drzwi, wyposażone w niebrudzące koła. Podesty nożycowe umożliwiają wysięg pionowy, lecz także boczny, dzięki zastosowaniu wysuwanych platform roboczych. Wysokość robocza tych maszyn może wynieść od 7 do nawet 25 metrów. Podesty tego typu są bardzo zróżnicowane także pod względem udźwigu, który może wynieść od około 230 kg do nawet 800 kg. Dzięki zastosowaniu koszy o różnych wymiarach możliwy jest perfekcyjny dobór maszyny względem potrzeb.
  • podnośnik przegubowy - odznacza się nie tylko wysokim wysięgiem pionowym, ale i bocznym. Dzięki zastosowaniu przegubu możliwe jest przeprowadzenie prac inwentaryzacyjnych nawet w trudnych warunkach, np. w sytuacji gdy konieczne jest pominięcie przeszkody. Co ważne, dostępne są podnośniki przegubowe z napędem elektrycznym. Ogromnym atutem jest także możliwość obrotu o 360 stopni, jak również dostępność kosza obrotowego. Łatwość sterowania, niezawodność i wydajność tych maszyn to kolejne zalety przemawiające za wyborem takiego rozwiązania. Wysokość robocza wynosi od 8 do nawet 20 metrów, a udźwig około 200-230 kg. 

Wybierając podnośniki do inwentaryzacji należy korzystać z oferty zaufanych firm. Warto sięgać po maszyny poddawane regularnym przeglądom, posiadające aktualne decyzje UDT. W SUN-DRA Lift proponujemy podnośniki na wynajem i do zakupu. Możliwość wynajmu podnośników do inwentaryzacji wiąże się z oszczędnością czasu i kosztów, np. kosztów transportu i serwisu. W naszej flocie dostępne jest 200 maszyn o napędzie elektrycznym. Celem przeprowadzenia jednej inwentaryzacji można skompletować w jednym miejscu ponad 10 niezawodnych podestów! To podnośniki elektryczne uznanych marek, wyposażone w wydajne akumulatory umożliwiające 8-godzinną pracę bez konieczności ładowania.

Przeczytaj też:

 

SUN-DRA Lift Grzegorz Dragan

Adres: ul. Poznańska 29k, 59-220 Legnica

NIP: PL6912499363

REGON: 021980806

+48 513 767 514

Search