Kurs na wózek widłowy - dobra inwestycja

Kurs na wózek widłowy - dobra inwestycja

Żadnego przedsiębiorcy z branży przemysłowej i logistycznej nie trzeba przekonywać, że wózek widłowy jest użyteczny. Natomiast z punktu widzenia pracownika kurs na wózek widłowy jest idealnym punktem do CV.

Kiedy warto zrobić kurs na wózek widłowy?

Kurs na wózek widłowy przyda się każdemu, kto chce pracować w przemyśle, w dużych centrach handlowych, na magazynie. Nie powinno się mylić tej maszyny z paleciakiem. Szkolenia na wózki paletowe często organizowane są w czasie pracy. Wózki te mają dużo mniejszy udźwig i wysięg. Natomiast wózki widłowe charakteryzują się wysięgiem na poziomie kilku metrów i służą do podnoszenia elementów o wadze do 15 ton.

 

W celu ich obsługi konieczne jest więc przeprowadzenie kursów i otrzymanie konkretnych uprawnień. Celem ich uzyskania należy odbyć kurs na wózki widłowe przygotowujący do egzaminu przed komisją UDT i uzyskać pozytywny wynik egzaminu. Na tej podstawie sporządzana jest legitymacja UDT. Aby przystąpić do kursu wystarczy być osobą pełnoletnią o wykształceniu co najmniej podstawowym i posiadać odpowiednie zaświadczenie od lekarza.

Jak przebiega kurs na wózek widłowy?

Najlepsze efekty można osiągnąć uczestnicząc w szkoleniach na wózki widłowe podzielonych na część teoretyczną i praktyczną. Podczas części teoretycznej poruszane są kwestie z zakresu budowy wózka, zasad BHP w zakresie jego obsługi, przepisów prawnych. Natomiast zajęcia praktyczne uczą kursantów umiejętności koniecznych do faktycznej obsługi maszyn, w różnych warunkach.

Ważne jest, aby tego typu szkolenia na operatorów wózków widłowych były przeprowadzane przez osoby z uprawnieniami UDT. Równie istotne jest doświadczenie w zakresie praktycznego wykorzystania maszyn. Dlatego w SUN-DRA Lift kursy są przeprowadzane przez pracowników, którzy mogą się pochwalić co najmniej 10 - letnim doświadczeniem w tym względzie. Co więcej, w trakcie części praktycznej udostępniamy wózki widłowe znajdujące się w naszych zasobach - jeżeli jest taka potrzeba. Wybierając firmę szkoleniową, trzeba także przeanalizować dotychczasowe efekty szkoleń. W naszej firmie na koniec kursu organizujemy próbny egzamin, co przekłada się na wysokie wyniki zdawalności wśród naszych kursantów. Odsetek wynosi aż 97 %! Oprócz tego, w SUN-DRA Lift to my składamy wszelkie konieczne dokumenty w Urzędzie Dozoru Technicznego.

Jeśli w firmie pracują osoby różnych narodowości, warto poszukać firmy, która udostępnia pomoc tłumaczy. Tak jest w naszym przypadku. Za opłatą zapewniamy tłumaczenia certyfikatów na język angielski, rumuński i rosyjski. Na życzenie klienta tłumacze tych języków mogą być obecni w czasie szkoleń. Dla przedsiębiorców ogromnym udogodnieniem jest również fakt, szkolenia mogą być przeprowadzane w dowolnym miejscu.

W SUN-DRA Lift przeprowadzamy między innymi szkolenia na wózki jezdniowe podnośnikowe z napędem mechanicznym. Zgodnie z poprzednim nazewnictwem są to kategorie IIWJO i III WJO. Uprawnienia na wózki widłowe tego typu są ważne przez 5 lat. Kursy odbywają się w grupach liczących do 10 osób i trwają zaledwie jeden dzień. Dzięki temu pracodawca może uniknąć niepotrzebnych przestojów w pracy. Ile kosztuje kurs na wózek widłowy? Ceny ustalane są indywidualnie!

Przeczytaj też:

 

SUN-DRA Lift Grzegorz Dragan

Adres: ul. Poznańska 29k, 59-220 Legnica

NIP: PL6912499363

REGON: 021980806

+48 513 767 514

Search