Podnośnik nożycowy - jak wybrać odpowiedni sprzęt?

Wybór podnośnika nożycowego do prac na wysokości zależy od kilku kwestii. Aby dostosować podnośnik do swoich potrzeb, warto zapoznać się z poniższym tekstem, dzięki czemu po wynajęciu podnośnika będziemy mogli w pełni wykonać zamierzoną pracę na wysokości, nie napotykając po drodze problemów. Dzięki temu zaoszczędzimy swój czas i pieniądze.

Prace na zewnątrz i w pomieszczeniach- jaki podnośnik nożycowy wybrać?

Jeśli zdecydowaliśmy już, że potrzebujemy poruszać się jedynie w górę i w dół, nie potrzebujemy wysuwanego w bok ramienia- wiemy już, że potrzebny będzie nam podnośnik nożycowy. Oczywistą kwestią jest określenie wysokości, na jakiej będziemy pracować i powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym, aby uniknąć sytuacji, że zabraknie nam dosłownie kilkunastu centymetrów- taka pomyłka może kosztować nas wymianę wynajętego podnośnika i dodatkowy koszt transportu.

Jeśli chodzi o podnośniki nożycowe,  tak samo jak w przypadku przegubów, do wyboru mamy podnośniki elektryczne i spalinowe.  

Podnośniki nożycowe spalinowe

Spalinowe podnośniki nożycowe nadają się jedynie do prac na zewnątrz. Można wykorzystać je do prac budowlanych, montażowych, malowania elewacji, montażu konstrukcji itd. Ze względu na charakteryzujący je napęd na 4 koła, duży udźwig (nawet do 1000 kg), duże platformy mieszczące nawet do 6  osób oraz posiadanie przez podnośniki spalinowe podpór stabilizujących, terenowych kół oraz w niektórych przypadkach osi wahliwej- świetnie nadają się na nierówne tereny na świeżych, dopiero rozpoczętych budowach.

Podnośniki nożycowe elektryczne

Elektryczne podnośniki nożycowe przeznaczone są do pracy wewnątrz obiektów. Dzięki nim można wykonać prace montażowe, instalacyjne, porządkowe. Są one zwykle mniejsze, bardziej kompaktowe niż podnośniki spalinowe, dlatego dobrze sprawdzą się nawet w niewielkich, ograniczonych przestrzeniach. Posiadamy podesty elektryczne o wymiarach transportowych od 144 x 76cm i wysokości transportowej 2 m. W przypadku tego niewielkiego podnośnika Magni możemy pracować na wysokości roboczej 5,9 m nawet w 2 osoby.

Elektryczne podnośniki nożycowe działają na akumulatory i wymagają ładowania baterii w częstotliwości zależnej od intensywności pracy. W Sun-dra Lift akumulatory przechodzą proces regeneracji, dlatego też wydajność ich pracy jest zwiększona.

W przypadku pracy wewnątrz budynków niekiedy wymagane są tzw. białe koła- są to koła niebrudzące. W tej chwili większość naszych podnośników elektrycznych posiada koła niebrudzące, ale jeśli w danym obiekcie są one wymagane- na pewno warto upewnić się przy zamawianiu podnośnika, czy model, który chcemy wynająć, takie posiada.

Jak widać wybór podnośnika nożycowego do wynajmu czy też zakupu nie jest kwestią trudną. Trzeba jednak poświęcić chwilę, aby zdecydować i dobrać podnośnik odpowiedni dla naszych potrzeb.

Przeczytaj też:

 

SUN-DRA Lift Grzegorz Dragan

Adres: ul. Poznańska 29k, 59-220 Legnica

NIP: PL6912499363

REGON: 021980806

+48 513 767 514

Search