Blog

Ładowarka teleskopowa, jako maszyna wielofunkcyjna

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Szukasz maszyny do przewożenia, podnoszenia, ciągnięcia i pchania ciężkich ładunków? Odpowiedzią na wszystkie te potrzeby jest ładowarka teleskopowa. Jak wykorzystać pełen potencjał ten maszyny? Sprawdź!

 

Kiedy sprawdzi się ładowarka teleskopowa?

Ładowarka teleskopowa ma wiele zastosowań, dzięki możliwości doboru różnorakich osprzętów. Zatem maszyna ta sprawdzi się jako koparka, podnośnik, wózek widłowy, a nawet żuraw. Wśród dedykowanego osprzętu znaleźć można:

 • wózki widłowe z przechyłem bocznym,

 • wózki widłowe z przesunięciem bocznym,

 • różnego typu nośniki,

 • platformy robocze umożliwiające pracę na wysokości,

 • wysięgniki, np. wysięgniki kratownicowe,

 • widły o różnym przeznaczeniu,

 • haki umożliwiające podnoszenie.

Z jej zastosowaniem możliwe jest podnoszenie i przenoszenie elementów o ciężkich gabarytach bez konieczności zakupu dodatkowego podnośnika czy wózka widłowego. Podnoszenie ciężkich ładunków umożliwi na przykład łyżka z chwytakiem. Z kolei gdy konieczne jest oczyszczenie placu budowy wystarczy wykorzystać łyżkę i szorowarkę. Ładowarka wyposażona w platformę służy do podnoszenia pracowników, którzy mogą bezpiecznie wykonać swoją pracę. Nie dziwi więc fakt, że ładowarka teleskopowa znajduje zastosowanie w budownictwie, przemyśle, rolnictwie.

Dlaczego warto korzystać z ładowarki teleskopowej?

Oprócz wielofunkcyjności warto zauważyć również inne zalety ładowarki teleskopowej.

To jedna z niewielu maszyn umożliwiających jednoczesny wysoki wysięg i duży udźwig. Zatem z jej zastosowaniem można z łatwością unosić niewielkie elementy konieczne do wykończenia budowli lub wykonania prac naprawczych - a zarazem elementy ciężkie. Co ważne ładowarki teleskopowe zapewniają obrót nawet o 360 stopni! Oprócz tego ładowarka teleskopowa umożliwia zastosowanie kilku ważnych funkcji - ramię teleskopowe można podnosić i opuszczać, wysuwać je na określoną odległość lub wsuwać zależnie od potrzeb. Maszyna pozwala również na poruszanie widłami w górę i w dół. Oczywistą zaletą są także różne opcje kierowania do wyboru.

Napęd na cztery koła pozwala na użytkowanie maszyny nawet w najtrudniejszych warunkach. Na nierównym podłożu osie ładowarki są odpowiednio poziomowane. Kolejną ważną podkreślenia zaletą są boczne podpory stabilizujące. To właśnie dzięki stabilizatorom możliwe jest przenoszenie tak ciężkich ładunków. Ich zastosowanie sprawia, że środek ciężkości jest zlokalizowany w bezpiecznym oddaleniu od przedniej części maszyny. Stabilizatory można podnosić i opuszczać, celem odpowiedniego rozłożenia ciężaru. Dlatego ładowarka teleskopowa jest stabilną maszyną i podnoszenie ciężarów nie grozi wywróceniem.

Wszystkie te zalety można zyskać bez zbędnych kosztów. Możliwy jest wynajem ładowarki teleskopowej oraz wybranego osprzętu. Dostępne są ładowarki teleskopowe o napędzie spalinowym bądź hydraulicznym, różnią się także wysięgiem i poziomem udźwigu. Maszyny posiadają ważne decyzje UDT, są poddawane serwis maszyn Zapewniamy również transport maszyn budowlanych ładowarki. Wybierz maszynę korzystając z oferty SUN-DRA Lift i nie przepłacaj!

 

 

 

 

 

 

 

 • Dane rejestrowe firmy:
 • „SUN-DRA Lift” Grzegorz Dragan
 • Adres: ul. Poznańska 29k, 59-220 Legnica
 • NIP: PL6912499363
 • REGON: 021980806
 • Email:
 • Phone: +48 513 767 514
© Copyright 2022. All Rights Reserved SUN-DRA Lift by DGMS

Search