Blog

Jak zorganizować transport maszyn budowlanych?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Ze względu na różnorodność gabarytów maszyny budowlane muszą być przewożone dostosowanymi pojazdami. Istotne jest zaangażowanie pracowników transportu na każdym etapie załadunku i rozładunku często wymaga użycia podnośników, dźwigów, wciągarek i wózków widłowych. Jak więc zorganizować bezpieczny transport maszyny budowlanej?

 

Załadunek i rozładunek maszyn budowlanych

Każdy transport maszyn budowlanych poprzedzany jest analizą potrzeb z uwzględnieniem wagi, wymiarów oraz typu maszyny. Dzięki temu możliwe jest przygotowanie odpowiednich sprzętów w postaci wózków widłowych, łańcuchów, pasów zabezpieczających aby transport odbył się z zachowaniem najwyższego bezpieczeństwa. Pod kątem gabarytów dobrać należy również pojazd i naczepę. Doświadczeni w tym temacie fachowcy dobiorą pojazd niskopodwoziowy z najazdem hydraulicznym lub pojazd ciężarowy z najazdem ręcznym. Wybierając pojazd należy upewnić się, że nacisk na osie nie będzie zbyt duży, ponieważ grozi to niebezpieczeństwem. Istotne jest także, by wymiary maszyny nie przekraczały rozmiaru naczepy o więcej niż 2 metry z tyłu oraz 0,5 metra z przodu.

Profesjonalny transport maszyny budowlanej

Po załadowaniu maszyny odbywa się jej mocowanie z użyciem specjalnych pasów lub łańcuchów. Czasami konieczne jest odpowiednie ustawienie maszyn na naczepie, co również wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Kolejno dobierana jest odpowiednia trasa, ponieważ pojazdy ciężarowe z takim załadunkiem muszą poruszać się oznaczonymi drogami. Trasa jest ważna również ze względu na kwestie czysto praktyczne - warto unikać zbędnych zakrętów i nierówności. Wszystko to ma na celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa.

Nawet jeśli maszyna budowlana wyposażona jest w koła lub gąsienice, jej transport najczęściej odbywa się z zastosowaniem dodatkowych pojazdów. Taka maszyna może przemieszczać się samodzielnie wyłącznie krótkimi trasami. Z uwagi na liczbę sprzętów i specyfikę pojazdów koniecznych do transportu maszyn budowlanych najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy przewozowej. Istotne są także uprawnienia, które powinny być potwierdzone certyfikatami i licencjami.

Ryzyko wiążące się z transportem maszyn ciężkich jest zbyt duże, by powierzać to zadanie osobom niedoświadczonym. Wbrew pozorom, profesjonalny transport wiąże się z dużymi oszczędnościami! W SUN-DRA Lift oferujemy profesjonalną usługę transportu maszyn budowlanych. W naszym taborze pojazdów ciężarowych znajdują się zarówno pojazdy niskopodwoziowe z najazdem hydraulicznym, jak i pojazdy ciężarowe z najazdem ręcznym. Dysponujemy pojazdami o ładowności od 16 180 kg do 25 090 kg a nasi kierowcy posiadają niezbędne uprawnienia związane z załadunkiem, rozładunkiem, zabezpieczeniem maszyn oraz ich transportem do naszych Klientów.

 

  • Dane rejestrowe firmy:
  • „SUN-DRA Lift” Grzegorz Dragan
  • Adres: ul. Poznańska 29k, 59-220 Legnica
  • NIP: PL6912499363
  • REGON: 021980806
  • Email:
  • Phone: +48 513 767 514
© Copyright 2022. All Rights Reserved SUN-DRA Lift by DGMS

Search