Jak zorganizować transport maszyn budowlanych?

Jak zorganizować transport maszyn budowlanych?

Ze względu na różnorodność gabarytów maszyny budowlane muszą być przewożone dostosowanymi pojazdami. Istotne jest zaangażowanie pracowników transportu na każdym etapie załadunku i rozładunku często wymaga użycia podnośników, dźwigów, wciągarek i wózków widłowych. Jak więc zorganizować bezpieczny transport maszyny budowlanej?

 

Załadunek i rozładunek maszyn budowlanych

Każdy transport maszyn budowlanych poprzedzany jest analizą potrzeb z uwzględnieniem wagi, wymiarów oraz typu maszyny. Dzięki temu możliwe jest przygotowanie odpowiednich sprzętów w postaci wózków widłowych, łańcuchów, pasów zabezpieczających aby transport odbył się z zachowaniem najwyższego bezpieczeństwa. Pod kątem gabarytów dobrać należy również pojazd i naczepę. Doświadczeni w tym temacie fachowcy dobiorą pojazd niskopodwoziowy z najazdem hydraulicznym lub pojazd ciężarowy z najazdem ręcznym. Wybierając pojazd należy upewnić się, że nacisk na osie nie będzie zbyt duży, ponieważ grozi to niebezpieczeństwem. Istotne jest także, by wymiary maszyny nie przekraczały rozmiaru naczepy o więcej niż 2 metry z tyłu oraz 0,5 metra z przodu.

Profesjonalny transport maszyny budowlanej

Po załadowaniu maszyny odbywa się jej mocowanie z użyciem specjalnych pasów lub łańcuchów. Czasami konieczne jest odpowiednie ustawienie maszyn na naczepie, co również wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Kolejno dobierana jest odpowiednia trasa, ponieważ pojazdy ciężarowe z takim załadunkiem muszą poruszać się oznaczonymi drogami. Trasa jest ważna również ze względu na kwestie czysto praktyczne - warto unikać zbędnych zakrętów i nierówności. Wszystko to ma na celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa.

Nawet jeśli maszyna budowlana wyposażona jest w koła lub gąsienice, jej transport najczęściej odbywa się z zastosowaniem dodatkowych pojazdów. Taka maszyna może przemieszczać się samodzielnie wyłącznie krótkimi trasami. Z uwagi na liczbę sprzętów i specyfikę pojazdów koniecznych do transportu maszyn budowlanych najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy przewozowej. Istotne są także uprawnienia, które powinny być potwierdzone certyfikatami i licencjami.

Ryzyko wiążące się z transportem maszyn ciężkich jest zbyt duże, by powierzać to zadanie osobom niedoświadczonym. Wbrew pozorom, profesjonalny transport wiąże się z dużymi oszczędnościami! W SUN-DRA Lift oferujemy profesjonalną usługę transportu maszyn budowlanych. W naszym taborze pojazdów ciężarowych znajdują się zarówno pojazdy niskopodwoziowe z najazdem hydraulicznym, jak i pojazdy ciężarowe z najazdem ręcznym. Dysponujemy pojazdami o ładowności od 16 180 kg do 25 090 kg a nasi kierowcy posiadają niezbędne uprawnienia związane z załadunkiem, rozładunkiem, zabezpieczeniem maszyn oraz ich transportem do naszych Klientów.

 

Przeczytaj też:

 

SUN-DRA Lift Grzegorz Dragan

Adres: ul. Poznańska 29k, 59-220 Legnica

NIP: PL6912499363

REGON: 021980806

+48 513 767 514

Search