Jaki podnośnik wybrać w celu montażu instalacji i regałów?

Jaki podnośnik wybrać w celu montażu instalacji i regałów?

Podesty ruchome często wykorzystywane są do montażu instalacji przeciwpożarowej i elektrycznej oraz montażu regałów. Pozostaje jednak pytanie, który z podestów wybrać, by prawidłowo i bez zbędnych komplikacji przeprowadzić prace?

Podesty ruchome do montażu regałów i instalacji w obiektach

Pierwszą rzeczą, jaką należy wziąć pod uwagę jest miejsce przeprowadzania prac. Jeśli prace wykonywane są w obiekcie powinno się wybierać elektryczne podesty ruchome. Takie podnośniki nie zatruwają powietrza w obiektach, odznaczają się niewielkimi wymiarami, nie brudzą podłóg, są nieco łatwiejsze w konserwacji.

Po drugie warto określić wymaganą wysokość roboczą, wymiary maszyny i wymiary samego kosza oraz udźwig. Dzięki temu dostosujesz podest odpowiednio względem ilości pracowników, ciężaru i wymiarów podnoszonych i transportowanych elementów oraz wysokości przeprowadzanych prac. W przypadku montażu regałów wysokiego składowania oraz montażu instalacji elektrycznych i przeciwpożarowych w budynku zwykle stosuje się elektryczne podesty nożycowe lub przegubowe:

  • elektryczne podesty nożycowe zapewniają wysięg pionowy i najczęściej taki wysięg jest jak najbardziej wystarczający, gdy chodzi o montaż regałów. Ponadto dzięki zastosowaniu wysuwanej platformy w razie potrzeby można zapewnić sobie wysięg boczny. Maszyny te są stabilne i zapewniają dobry poziom bezpieczeństwa przy prawidłowej obsłudze.
  • elektryczny podnośnik przegubowy to maszyna idealna, jeśli miejsce wykonywania prac jest trudno dostępne i potrzebujesz dużo większego pola do manewru. Podest przegubowy umożliwia bowiem obrót o 360 stopni i jest wyposażony w obrotowy kosz. To dobra opcja na przykład w przypadku montażu instalacji przeciwpożarowych czy elektrycznych wewnątrz budynków.

Instalacje na zewnątrz budynków. Jaki podest wybrać?

Instalacje elektryczne montowane są nie tylko we wnętrzach, ale i na zewnątrz. W przypadku prac wykonywanych na zewnątrz zastosowanie znajdują podesty spalinowe. Istotne znaczenie ma charakter wykonywanych prac i wysokość. Jeśli prace wykonywane są na dużej wysokości lub problemem są przeszkody odgradzające pracowników od miejsca instalacji, dobrą opcją jest spalinowy podest teleskopowy, który zapewnia duży wysięg pionowy i boczny oraz 360 stopni obrotu. Przydatny może być także spalinowy podest przegubowy, jeśli jego wysięg i udźwig pozwalają na prawidłowe wykorzystanie.

Wybór właściwego podestu czasem może być utrudniony. Na szczęście, decydując się na wynajem podnośników możesz zmieniać maszyny zależnie od potrzeb. Wiesz już jaki podest wybierzesz, a może potrzebujesz fachowego doradztwa? Skontaktuj się z SUN-DRA Lift!

 

 

 

 

Przeczytaj też:

 

SUN-DRA Lift Grzegorz Dragan

Adres: ul. Poznańska 29k, 59-220 Legnica

NIP: PL6912499363

REGON: 021980806

+48 513 767 514

Search