Wózki widłowe wysokiego składowania - kiedy wysokość ma znaczenie

Wózki widłowe wysokiego składowania - kiedy wysokość ma znaczenie

Wózki wysokiego składowania. Wynajem wózków widłowych. Wózki widłowe sprzedaż. Wózki widłowe serwis.  Wózek wysokiego składowania- co to jest. Wózek wysokiego składowania, czyli jaki?

Wózki widłowe stanowią kluczowy element każdego magazynu, centrum logistycznego i hali produkcyjnej, umożliwiając sprawny transport towarów i materiałów. Jednak nie wszystkie wózki widłowe są sobie równe - wózki widłowe wysokiego składowania stanowią wyjątkowo ważną kategorię maszyn, której rola w efektywnym zarządzaniu magazynem jest nieoceniona.

 

Wózki widłowe wysokiego składowania

Co to jest wózek widłowy wysokiego składowania?

Wózek widłowy wysokiego składowania, znany także jako reach truck lub wysokościowy wózek widłowy, to specjalistyczna maszyna zaprojektowana do pracy w środowisku magazynowym, gdzie wysokość ma znaczenie. Głównym celem tych maszyn jest umożliwienie składowania towarów na znacznie większych wysokościach niż w przypadku standardowych wózków widłowych. Dzięki temu można efektywnie wykorzystać dostępną przestrzeń w magazynie, co jest kluczowe dla obniżenia kosztów magazynowania i zwiększenia wydajności.

Wózek wysokiego składowania - budowa i cechy charakterystyczne

Wózek widłowy wysokiego składowania posiada kilka istotnych elementów, które umożliwiają mu pracę na znacznych wysokościach. Oto kilka głównych cech charakterystycznych tych maszyn:

  • Wysuwane widełki - wózek ten jest wyposażony w widełki, które mogą być podnoszone i opuszczane, ale także wysuwane na przód. Dzięki temu operator może sięgać po towary znajdujące się na półkach na znacznych wysokościach i w głębi regałów.
  • Wysoko podnoszona kabina -  kabina operatora znajduje się zazwyczaj na wysokości, co daje mu doskonałą widoczność na towar
    i otoczenie pracy. W niektórych modelach kabina jest umieszczona z boku, co znacznie ułatwia manewrowanie maszyną i zapewnia lepszą widoczność.
  • Napęd elektryczny -  wózki widłowe wysokiego składowania często są napędzane elektrycznie, co pozwala na cichą i czystą pracę wewnątrz magazynu, bez emisji spalin.
  • Mały promień skrętu - zapewnia to bardzo dobrą zwrotność, co jest niezwykle istotne w ciasnych przestrzeniach magazynowych.

Wózek wysokiego składowania a wózek czołowy - różnice

Wózki widłowe wysokiego składowania - w przeciwieństwie do standardowych wózków widłowych z przeciwwagą  - przeznaczone są głównie do pracy wewnątrz obiektu, nie są odporne na warunki atmosferyczne ( np. deszcz), ani nie nadają się do pracy na nierównym podłożu. Oto kilka innych różnic między tymi dwoma rodzajami maszyn:

  • Zdolność do podnoszenia na większe wysokości -  wózki widłowe wysokiego składowania zaprojektowane i przeznaczone są do podnoszenia towarów na znacznie większe wysokości niż wózki czołowe - jest w stanie odkładać ładunek na wysokość do  13 m.  To ich główna zaleta.
  • Węższa konstrukcja -   wózki widłowe wysokiego składowania często mają węższą konstrukcję, co pozwala na łatwiejsze poruszanie się w ciasnych przestrzeniach magazynowych.
  • Specjalne widełki -  widełki wózków wysokiego składowania są często dłuższe i bardziej elastyczne, co ułatwia operowanie na różnych poziomach półek magazynowych.

Kto może obsługiwać wózki widłowe wysokiego składowania?

Obsługa wózków widłowych wysokiego składowania wymaga odpowiednich umiejętności i uprawnień. Bezpieczeństwo pracy jest priorytetem, aby je zapewnić operatorzy  maszyn muszą spełniać określone warunki - mieć ukończone 18 lat, posiadać co najmniej podstawowe wykształcenie oraz zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań to wykonywania tego rodzaju pracy.

Poza tym operator wózka widłowego musi posiadać świadectwo ukończenia kursu  z zakresu kategorii II WJO, która uprawnia do kierowania wózkami jezdniowymi podnośnikowymi z wyłączeniem wózków specjalizowanych.  Uprawnienia te wydawane są  przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT), a poprzedza je szkolenie z zakresu  teorii  i praktyki zakończone egzaminem.

SUN DRA Lift z Legnicy - ekspert w dziedzinie wózków widłowych

Jeśli poszukujesz nowoczesnych wózków widłowych wysokiego składowania, nasza firma  może być idealnym partnerem. Oferujemy nie tylko sprzedaż i wynajem najnowszych modeli maszyn budowlanych, w tym wózków widłowych, ale także kompleksowy serwis, transport i szkolenia operatorów.

Czytaj więcej:

 

Przeczytaj też:

 

SUN-DRA Lift Grzegorz Dragan

Adres: ul. Poznańska 29k, 59-220 Legnica

NIP: PL6912499363

REGON: 021980806

+48 513 767 514

Search